Kilit Taşı - çimseren hazır çim rulo çim kilit taşı peyzaj düzenlemelerinde basamak ayak yolu ve dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır.

HİZMETLERİMİZ

Kilit Taşı

Kilittaşı ve beton parke taşlarının kalitesini anlamak için, içinde kullanılan hammadde, kimyasallar ve vibrasyonlu pres baskısının niteliğini bilmek gerekir. Kilit taşı gibi beton parke taşları her ne kadar beton ürünü olarak geçse de, bütün bu faktörler beton parke taşlarının kalitesini etkilemektedir.

Kaliteli bir beton parke ve kilittaşını anlamak için sadece görünümüne bakmak yetmez, bunun dışında mutlaka laboratuar sonuçlarını, aşınma kırılma donma ve çözülme değerlerini incelemek gerekir. Tokyap beton parke ve kilittaşında bütün bu değerler TSE standartlarının üzerinde olduğu için ürünlerimiz en yüksek kalite standardına sahiptir.

 

Kilittaşı Avantajları
Kilittaşı gibi beton parke taşlarının diğer yapı taşlarına oranla sayısız avantajı bulunmaktadır. Kilittaşı, günümüz kentsel düzenine görsel açıdan katkı sağlarken, prefabrik olması sayesinde kolayca ve hızla uygulanabilir. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında ise yine modüler olduğu için kolaylıkla tamir edilebilir.

Beton parke taşları; kilittaşı (aşık taşı), küp taşı, kare taş, dikdörtgen taş, sekizgen taş, üçgen taş, kesik I taşı, S taşı, kare L taş ve çim taşı gibi birçok farklı şekil ve muhtelif renk seçenekleriyle kentsel çevre düzenine estetik açıdan sayısız katkı sağlar.

Diğer yapı taşı alternatiflerine göre, kilit taşı gibi beton parke taşları birçok olumlu fark sağlar. En başta uygun fiyatı ile ekonomiktir. İnsan sağlığını etkiliyebilen atıkların tersine geri dönüşümü sayesinde doğayla barışıktır. Ayrıca aşınma, kırılma ve donma dayanımı ile uzun ömürlüdür.