Hazır Çim - Çimseren hazır çim firması kaliteli rulo çim ve hazır çim ürünleri ile sizlere peyzaj alanlarında güzel bir görüntü sağlamanız için hizmet vermeye hazırdır.

HİZMETLERİMİZ

Hazır Çim

1- Hazır çim türlerimiz basmaya son derece dayanıklı, bozulan kısımları kısa zamanda onarabilen, Akdeniz iklimine uygun hibrit (bermuda tifsport)türlerdir.
2- İnce stolonlu yapısıyla estetik bir görünüm sağlar. Tuzlu suya daha dayanıklıdır.
3- Alana adaptasyonunu sağladıktan sonra susuzluğa son derece dayanıklıdır. Toprak üstü aksamını kaybetse bile doğru oranda sulamayla kısa sürede tekrar eski formuna döner.
4- Fazla boylanmadığı için sık sık biçmek gerekmez, bakımı kolaydır. Bakım ile ilgili olarak yılda iki defa inorganik, en az iki defa organik gübreleme ve yılda bir budama (verticut) tavsiye edilir.
5- Kışın soğuk aylarda kısa bir süre için uyku dönemine girer, gelişme durur ve hafif sararır. Toprak sıcaklığı 14 dereceye ulaştıktan 7-10 gün sonra eski formuna geri döner.
6- Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül gibi sıcak geçen dönemlerde rahatlıkla uygulama yapılabilir.
7- Bu dönemlerde tohumla çim uygulaması yapmak çok riskli olup sulama hataları yüzünden ve sıcaktan tohum çıkış yapmadan yanmakta veya hastalıklara maruz kalmaktadır.

8- Hizmet verdiğimiz başta İzmir de hazır çim, çeşmede hazır çim, Aydında hazır çim Kuşadasında hazı çim, Didimde hazır çim, Manisada hazır çim  başta olmak üzere türkiyenin bütün illerine  hazır rulo çim satışımız mevcuttur.